Manşet

Halil Öztürk Keskin Abdal Aşiretinin Üst Geçit İsteği İçin Harekete Geçti

Geçtiğimiz günlerde Keskin’de, otobüsün çarptığı 9 Yaşındaki çocuğun hayatını kaybetmesinin ardından yaşanan eylem gerginliği üzerine MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk harekete geçti.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan MHP’li Öztürk şu ifadelere yer verdi;

25.08.2023 tarihinde Kırıkkale-Kırşehir karayolu üzerinde Keskin mevkisinde maalesef bir kardeşimizin hayatını kaybettiği elim bir trafik kazası yaşanmıştır. Kardeşimizin ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin, mekânı Cennet olsun.

Kaza üzerine 28.08.2023 tarihinde bölge sakinlerinin talepleriyle ilgili bir açıklamaları ve girişimleri olmuştur. Daha öncede kazaların yaşandığı bu bölgede 29.08.2023 tarihi itibariyle mülkî amirler ve Karayolları yetkilileri tarafından gerekli incelemeler yapılmış olup talepler dinlenmiştir. Bölgeye yaya üst geçiti, orta refüje ferforje çit ve yol kenarına oto korkuluk yapılması için gerekli etüdler ve çalışmalar başlamış olup konunun hem Karayolları Genel Müdürlüğü hem de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı nezdinde gerekli takibi ve bir an önce neticelenmesi için görüşmelerimizi ve girişimlerimizi sürdüreceğiz. Kırıkkalemizin her sorununun çözümü için tüm çalışmaları yapıyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu