Manşet

Vali Tekbıyıkoğlu, “Unutulmaz anılar ve kadim dostluklar edindim.”

Tunceli Valisi olarak ataması yapılan Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, yayımladığı veda mesajında Kırıkkale’nin her adımında unutulmaz anılar ve kadim dostluklar edindiğini söyledi.
Tekbıyıkoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Kıymetli Hemşehrilerim, 2 Ekim 2021 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle atandığım Kırıkkale Valiliği görevimden bugün itibarıyla ayrılıyorum.
“İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla yola koyulduğum, hizmet etmekten büyük onur duyduğum Kırıkkale’mizde eğitim, bilim, sanayi, teknoloji, sağlık, tarım, ulaşım, turizm ve ticaret olmak üzere her alanda çok yönlü ve kalıcı işler yapma gayretini gösterdim. 43 şehrin geçiş güzergâhında yer alması hasebiyle önemli bir potansiyele sahip olan Kırıkkale’mizin kültürel mirasını, tabiat güzelliklerini, manevi duraklarını, dostane vatandaşlarını heyecan ve hayranlıkla keşfettim ve Kırıkkale’mizin yanından geçip gidilecek bir şehir olmanın ötesine geçebilsin, sahip olduğu bu güzellikleri bölgesine, ülkesine ve hatta dünyaya tanıtabilmenin çabasıyla yola düştüm ve her adımında unutulmaz anılar ve kadim dostluklar edindim.
Asrın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremde Pazarcık ilçesindeki görevim esnasında Kırıkkaleli hemşerilerimin tevazuu, duaları ve gönül birliği sayesinde güç buldum.
“Millete efendilik yoktur, ona hizmet etmek vardır.” şiarıyla devletimizin tüm imkanlarını yine sahiplerine; siz kıymetli hemşerilerimize ulaştırmanın şevkiyle geçirdiğim her günde desteklerini bir an esirgemeyen milletvekillerimiz, il ve ilçe belediye başkanlarımız,  askeri ve adli erkanımız, üniversitemiz, vali yardımcılarım, kaymakam arkadaşlarım, daire amirlerim, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarımızın temsilcileri, muhtarlarımız ve her kademedeki tüm mesai arkadaşlarıma teşekkürü borç bilirim.
Bu vesileyle; yiğitler ve şehitler diyarı olan Kırıkkale’mize bugüne kadar hizmet etme şerefine eriştiren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımız ile tüm bakanlarımıza ve tüm devlet büyüklerimize şükranlarımı arz ediyor, sizleri Allah’a emanet ediyorum.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu