Manşet

Milletvekili Öztürk’ten kadro açıklaması

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk fahri Kur’an kursu öğreticilerinin kadroya geçirilmesi gerektiğini söyledi.
Öztürk yaptığı açıklamada, “Fahri Kur’an kursu öğreticileri, KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi testinden yeterli puanı alan, 657 sayılı Kanun’un 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşıyan, çocuk gelişimi ve eğitimi alanında sertifika sahibi olan, ayrıca yapılan mülakatlarda başarılı olan nitelikli kişilerdir.
Bu öğreticiler, kısıtlı imkanlarla kadrolularla benzer işi yapmakta ve aynı emeği vermektedir ancak kadroluların yararlandığı haklardan yararlanamamaktadır. Bu nedenle fahri Kur’an kursu öğreticilerinin de kadroya alınması hususunda gerekli çalışmalar başlatılmalıdır.
Sayıları yaklaşık 25 bini bulan aileleriyle birlikte 100 bin kişiye yaklaşan bu kardeşlerimizin mağduriyetleri ve haklı talepleri bir an önce karşılanmalı ve hak ettikleri kadroya geçirilmeleri sağlanmalıdır.
Fahri Kur’an kursu öğreticilerimiz ahlâklı ve şuurlu nesillerin yetişmesi, Yüce dinimiz hakkında doğru bilginin öğrenilmesi için çalışmaktadır. Toplumumuzun büyük bir ihtiyacına ve talebine cevap veren bu kardeşlerimiz mağdur edilmemeli, kardeşlerimize huzur ve refah içerisinde mesleklerini ideallerini gerçekleştirme imkânı tanınmalıdır.
Asgari ücretin altında bir ücret karşılığı çalışan ve sigortaları her ay eksik yatan öğreticilerimizin özlük haklarına ilişkin sorunlara vakıfız ve çözülmesi için TBMM olarak hep birlikte gerekli adımların atılması ve bu haklı talebin karşılanması elzemdir.
Milliyetçi Hareket Partisi toplumumuzun her sosyal kesiminin ihtiyaçlarını, eksikliklerini bilmekte ve ona yönelik çalışmalar yapmaktadır. Türk Milleti için çalışmaya devam edeceğiz. ” ifadelerine yer verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu