GüncelManşetSpor

Kırıkkale Uluslararası Yarışta

-KIRIKKALE ULUSLARARASI YARIŞTA
– Bir ilk daha, Kırıkkale’de ilk kez düzenlenen Uluslararası Road Race UCI 2.2 Bisiklet yol yarışında Kırıkkale’de yarışıyor.
Kırıkkale Forması giyecek olan profesyonel bisiklet sporcuları Antremanlarını Kırıkkale sokaklarında yaptı. Uluslararası 15 takımın yarışacağı Bisiklet yol yarışı Cumartesi sabah 09.00 da Millet Bahçesi önünde start alacak. Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve As Başkan Bahattin Akyön start bayrağını kaldırması ile başlayacak. Elitler- Büyük erkekler kategorisinde 165 km. Pedal çevirecekler. Birinci etap Millet Bahçesi önü, Hacılar, Karaahmetli, Çeşnigir, Karakeçili, Çelebi, Haydarı Sultan, Konur, Müsellim, Keskin, Hasandede, Rafineri, Kızılırmak kenarı ve Millet bahçesi önünde saat 12.30 gibi bitecek.
2. Etap öğleden sonra Gençler kategorisinde aynı güzergahta yarışacak. Kırıkkale’nin doğal ve çevre güzellikleri öne çıkan yarışta Kırıkkale dünyaya tanıtılacak.
Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu “ Tüm sporculara başarılar diliyerek, Kırıkkale halkını bu güzel yarışa davet etti”
As Başkan Bahattin Akyön “ Kırıkkale Valimiz sayın Bülent Tekbıyıkoğlu’na sonsuz teşekkür ediyorum, Kırıkkale inşallah tarihi bir güne, hem takım, hem organizasyon ve hemde ülkeleri misafir ederek imza atıyor. Kırıkkale dünyaya açılıyor”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu