GüncelManşet

Kırıkkale Millet Bahçesi Doldu Taşdı

Yapı tamamlanan Kırıkkale Millet Bahçesi Ramazan Bayramında ziyarete açıldı. Bayram süresince ziyaretçi akınına uğrayan Millet Bahçesi için Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Millet Bahçemiz hemşehrilerimiz ile bir başka güzel” ifadesini kullandı.
Ramazan Coşkusu Katlandı
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın vaadleri arasında bulunan çok fonksiyonlu Kırıkkale Millet Bahçesi Projesi tamamlanarak Ramazan Bayramında ziyarete açıldı. Üç günlük bayram tatili süresince Kırıkkale Millet Bahçesini 10 bine yakın vatandaş ziyaret etti. Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Ramazan Bayramının güzel manevi havası içerisinde yapımını tamamladığımız Millet Bahçemizi ziyarete açtık. Millet Bahçemizin şehrimize, ülkemize ve aziz hemşehrilerime hayırlı olmasını diliyorum” ifadesini kullandı.
Millet Bahçesi Sözümüzü Yerine Getirdik
Başkan Saygılı “Amacımız bizi seven, güvenen, seçen hemşehrilerimize layık olmaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hemşehrilerimize verdiğimiz Millet Bahçesi sözümüzü de yerine getirdik. Geride bıraktığımız dönemde Kırıkkale’miz için çok verimli geçti, alt yapıdan üst yapıya kadar şehrimize gözle görülür değişikliklere imza attık. 500 bin dönüm alan üzerine yapımı tamamlanan Millet Bahçemizi de hemşerilerimiz ile buluşturduk” dedi.
Şehrimizin Vizyonuna Katkı Sağladı
Millet Bahçesi’nin Kırıkkale’nin gelişmesine katkı sağlayacağını belirten başkan Saygılı “43 ilin geçiş güzergahında bulunan Millet Bahçemiz şehrimize dışarıdan gelenler için bir uğrak yeri dinlenme noktası olacak. İçinde Kızılırmağın geçmesi nedeniyle Türkiye’de 500 bin metrekare alandan oluşan Kırıkkale Millet Bahçemiz yeşil alan örtüsüyle de dikkat çekici büyüklükte.” Şeklinde konuştu.
Keyifli Vakit geçirecekler
Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Ramazan bayramında ziyarete açılan Millet Bahçesinde inceleme yaparak ziyarete gelen vatandaşlar ile bayramlaştı. Başkan Saygılı ziyarete gelen Kırıkkalelilere de “Siz vatandaşlarımızın huzur ve keyifle zaman geçirmeleri için tüm ayrıntıların düşünüldüğü millet bahçemizi ziyarete açtık. Millet bahçemizde; kafeterya, dinlenme alanları, yürüyüş parkuru, dış mekân spor alanları, bisiklet yolları, futbol, basketbol sahası ile yeni nesil oyun grupları bulunuyor. Her yaş grubuna hitap eden millet bahçemiz sosyal donatı alanı ile ziyaretçilerine doğayla iç içe sosyal yaşam alanı sunmuş olacak” dedi.
Çok Keyifli Bir Yer Olmuş
Ramazan bayramında ziyaretçi akınına uğrayan Kırıkkale Millet Bahçesini 10 binin üzerinde kişi ziyaret ederek rekora imza attılar. Kırıkkaleliler Millet Bahçesi ile ilgili olarak keyifli bir alan olarak değerlendirerek “Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı’ya bu güzel hizmeti Kırıkkaleliler ile buluşturduğu için teşekkür ediyoruz. Gerek hafta sonları dinlene bileceğimiz bir alan olmasının yanı sıra şehir dışından gelen misafirlerimizi de rahatlıkla gezdire bileceğimiz çok keyifli bir alan olmuş” ifadesini kullandılar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu