Eğitim

Okullarda Karne Heyecanı

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılının 1. Döneminin sona ermesi ile okullarda karne heyecanı vardı.
Hasan Ali Yücel İlkokulunda gerçekleştirilen 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı 1.dönem karne dağıtımı törenine Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, beraberinde Vali Yrd. M.Miraç Topaloğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu ile birlikte katılım sağladı.
Karne dağıtım öncesi çocukların heyecanına ortak olan Vali Tekbıyıkoğlu, çocuklarımıza karneleri ile birlikte hediyelerini verdi.
Vali Tekbıyıkoğlu: “Bugün özel bir gün. İlk ve orta dereceli okullarımızın karne günü. 140 okulumuzda 47.000 öğrencimiz karne aldı ve tatile girdiler. Eğitim işi sadece çocuğun başarısı değil; çocuğun, ailenin ve eğitimci kadrosunun başarısı. Bütün öğrencileri, ailelerini, kıymetli öğretmenleri tebrik ediyorum. Hepsine iyi tatiller diliyorum. Çocuklara da tatilin hakkını vermelerini temenni ediyorum. “dedi.
Karne töreninin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, ilimizdeki okulların bakım ve onarımı ile ilgili, “Her şeyden önce çocuklarımızın güvenliğinin, ehemmiyetli olduğunu düşünüyorum. Bu münasebetle Sayın Milli Eğitim Bakanımızın ilimize olan teveccühü ile beraber hemen hemen her okulumuzun yıkılması gerekenleri yıkıldı, dönüştürülmesi gerekenleri dönüştürüldü, güçlendirilmesi gerekenleri güçlendirildi. Büyük onarımlar, küçük onarımlar hepsi bir elden geçti, inşallah çocuklarımız daha güvenli alanlarda, okullarda eğitim öğretim ve eğlencelerini devam ettirecekler.” dedi.
Programa Vali Yardımcısı M. Miraç Topaloğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu katıldı.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu