Manşet

Büyüş Baş Hayvancılıkta Sorunlar Masaya Yatırıldı.

Tarım İl Müdürü Sırrı YILMAZ başkanlığında; Müdürlük toplantı salonunda 26.01.2022 tarihinde İl Müdür Yardımcısı, Hayvan Sağlığı Şube Müdürü,ve Teknik Personellerin, Büyükbaş hayvancılık Paydaşlarının (Birlik ve Sektör temsilcileri) ve Üreticilerimizin katılımıyla Büyükbaş Hayvancılığının mevcut durumunu değerlendirilerek, Sorunlarını Tespit etmek, Geliştirmeye yönelik adımlar atmak ve Büyükbaş Hayvancılığı konusunda markalaşmak, söz sahibi olmak adına istişare toplantısı düzenledi.
Tarım Bakanlığı Büyükbaş hayvancılık desteklemeleri, yem üretimi, yem temini, süt üretimi/dağıtımı ve kırmızı et üretimi konularının ele alındığı toplantıda; Toplantıya başkanlık eden İl Müdürü Sırrı YILMAZ bir konuşma gerçekleştirdi.
Konuşmasında; “Amacımız ilimizde tarım ve hayvancılığı tüm kolları ile bir arada geliştirmek, ilimizi Tarımsal ve Hayvancılık üretiminde markalaştırmak, Bu doğrultuda sektörümüzün her paydaşı ile iletişim halinde olmak çok önemli. Bizler bu sektörün kamu, sivil toplum kuruluşu, yetiştirici birlikleri ve üreticilerimiz ile el ele gelişeceğine inanıyoruz. Bu toplantımızda hem mevcut potansiyelimizi ve sorunlarımızı hem de hedeflediğimiz gelişim için atmamız gereken adımlarımızı beraberce atacağız.” Dedi.
İl Müdürü Sırrı YILMAZ ’ın konuşmasının ardından Toplantıya hayvancılık sektörümüze sunulan destekleme imkanları ve Kırsal Kalkınma Destekleri hakkında bilgilendirme yapılarak devam edildi.
Kapsamlı bilgilendirmelerin ardından, toplantıda sektör paydaşlarının sorunları ve çözüm önerileri değerlendirildi.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu