GüncelManşet

Karla mücadele çalışmasını aralıksız sürdürüyor.

Kırıkkale Belediyesi ekiplerinin karla mücadele çalışmaları aralıksız sürüyor. Şehir merkezinde buzlanmaya yönelik önlemler alındı

 

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ekiplerin yol açma, kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını sürdürdüğü alanları takip eden Başkan Saygılı, çalışmaları yakından takip etti. Tüm Türkiyeyi etkisi altına alan yağışlı hava, Kırıkkale’de ilçeler başta olmak üzere şehir merkezinde kar olarak etkisini gösterdi. Kırıkkale Belediyesi karla mücadele ekipleri şehir merkezinde kar temizliğini büyük bir titizlikle sürdürürken, kırsalda ise köy ve mahalle yollarının açılması için çalışmalar sürdürülüyor.

 

TUZLAMA ÇALIŞMASI YAPILDI

Kırıkkale Belediyesine bağlı ekiplerin karla mücadelesi yoğun bir şekilde devam ediyor. Şehir merkezinde ana arterler karın başladığı ilk andan itibaren açık tutan ekipler, gece buzlanmaya karşı da tuzlama işlemiyle özellikle kavşakları, inişli-çıkışlı yolları ve buz tutan ana aksları don olayı gerçekleşmemesi için açık tutuyor. Şehir merkezinde yayaların kullandığı kaldırımları, üst geçitleri ve merdivenleri de kardan arındıran ekipler, vatandaşların ve esnafların günlük işlerindeki olası aksaklıkların da önüne geçmiş oluyor.

Kaynak: K.B

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu