Manşetpolitika

Kaplan Açıklama Yaptı.

AK Parti Hükümeti olarak bu zamana kadar söz verdiğimiz her hizmeti yaptık.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Kaplan şu ifadelere yer verdi;

Çok kıymetli hemşehrilerim, her seçim döneminde olduğu gibi yine bu dönemde de çirkin algı operasyonları ve yalan haberlerle karşı karşıya kalmamız hasebiyle bu açıklamayı yaparak kamuoyunu aydınlatma gereği hasıl olmuştur.

İlımıze yapılacak tarihi nitelikte devasa bir yatırım olan, adeta Kırıkkale’de ki istihdam sorununu ortadan kaldıracak Kırıkkale Roketsan Projesini tek vücut Kırıkkale olarak sahiplenmemiz gerekirken, sırf Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı’nın yoğun emek ve çabaları ile ilimize kazandırılması sağlandığı için bazı kesimler bırakın sahiplenmeyi oy kaygısıyla, siyasi argüman olarak gördükleri için kötüleyip niteliksizleştirmeye çalışıyorlar.

Bizler bunu seçimde kullanalım diye değil yanlızca Kırıkkale için sadece Kırıkkale’nin gençleri için bu projenin Kırıkkale’ye kazandırılması için çok çaba sarfettik.Ancak şunu bilmenizi isterim ki bugün bu işi niteliksizleştirmeye çalışıp komik istihdam rakamlarıyla çamur atanlar, bizler Roketsan için 26 bin dönumlük arazinin tahsisi içın gece gündüz uğraşıp arsa sahipleriyle tek tek görüşürken, genel başkanları ile aynı zihniyete sahip kişiler, arsa sahiplerini her zamanki gibi yalanlarla kandırıp, arsalarını Roketsana vermemeleri için ikna edip sürecin 8 ay kadar daha uzamasına sebep olmuşlardır.

Kıymetli hemşehrilerim biz AK Parti Hükümeti olarak bu zamana kadar söz verdiğimiz her hizmeti yaptık.

Bugün de, konunun hiçbir yerinde ne ilgisi ne de bilgisi olmayan kişilerin değil, bu yatırımın başındaki bakanın,genel müdürün,başından sonuna her noktasıyla ayrı ilgilenen alımlarında Kırıkkale ikamet şartı olması için yüksek çaba gösteren Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın, velhasıl konuyla ilgili bilgisi olan kişilerin sözlerine itibar etmenizi rica ediyorum.

Aziz hemşehrilerim bütün bu kendi içimizdeki algı operasyonlarına yalan ve iftiralara engelleme çabalarına rağmen bizlerin ve Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı’nın üstün çabası ve hükümetimizin güçlü desteği ile 26 Bin dönüm üzerine kurulu, sadece kendi bünyesinde 5 bin Kırıkkaleli gencimize istihdam sağlayacak bu devasa yatırımı şehrimize kazandırdık.

Rabbim nasip ederse başvuru sahibi gençlerimiz 1 ay içerisinde sınava çağıralacak ve akabinde yapılacak mülakatlar ile işe alım sureci de başlamış olacak.

Tekraren bu yatırımın şehrimize kazandırılması hasebiyle, ülkemiz adına Savunma Sanayisine verdiği destek için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyor, Kırıkkale’miz adına gece gündüz çalışıp didinip Ankara-Kırıkkale arası mekik dokuyup Roketsan’ı Kırıkkale ile buluşturan Belediye Başkanımız Mehmet Saygılı’ya teşekkür ediyorum.

Laf, söz, cızırtı, çok bu ara. Yol gidenin, kılıç kuşananın. Çenesi değil bileği yorulanlara, Demirtaşa değil, laf değil icraat üretenlere selam olsun…

Kamuoyuna Saygılarımla…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu