Manşetpolitika

Halil Öztürk; Üst Geçit için Etütler Başladı.

Önceki gün Keskin Kırşehir yolunda meydana gelen trafik kazasında 9 yaşındaki çocoğun hayatını kaybetmesinden sonra konuyla ilgili MHP Kırıkkale Millet Vekili Halil Öztürk Sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi.

25.08.2023 tarihinde Kırıkkale-Kırşehir karayolu üzerinde Keskin mevkisinde maalesef bir kardeşimizin hayatını kaybettiği elim bir trafik kazası yaşanmıştır. Kardeşimizin ailesine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Allah rahmet eylesin, mekânı Cennet olsun.

Kaza üzerine 28.08.2023 tarihinde bölge sakinlerinin talepleriyle ilgili bir açıklamaları ve girişimleri olmuştur. Daha öncede kazaların yaşandığı bu bölgede 29.08.2023 tarihi itibariyle mülkî amirler ve Karayolları yetkilileri tarafından gerekli incelemeler yapılmış olup talepler dinlenmiştir.

Bölgeye yaya üst geçiti, orta refüje ferforje çit ve yol kenarına oto korkuluk yapılması için gerekli etüdler ve çalışmalar başlamış olup konunun hem Karayolları Genel Müdürlüğü hem de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı nezdinde gerekli takibi ve bir an önce neticelenmesi için görüşmelerimizi ve girişimlerimizi sürdüreceğiz. Kırıkkalemizin her sorununun çözümü için tüm çalışmaları yapıyoruz. dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu