Ajanskalepolitika

Türkiye’nin Güvenliği Enerji Koridorlarından Geçmektedir!

Abdülhamid Han Sondaj Gemisi’nin Akdeniz’de Keşfi

Türkiye Mavi Vatan’da da İdeallerinin Takipçisi Olacak!

Türkiye, Cumhur İttifakı öncülüğünde 15 Temmuz 2016’dan bu yana her alanda mücadelesini istikrarlı bir biçimde devam ettirmektedir. Karada, havada ve Mavi Vatan’da hakkı olan kaynaklara ulaşmaya ve üretip kullanmaya çalışan Türkiye içerden ve dışardan çeşitli engellerle de karşılaşabilmektedir.

Muğla Akbelen’de yaşanan süreçten Gezi devşirmeye çalışanlar samimi ve vatanperver değildir. Zira bizim anlayışımızda çevre de maden de bizimdir ve her ikisi de kıymetlidir. Madenlerimizi, doğal kaynaklarımızı elbette çıkaracağız ve bağımsız bir devlete yakışır ve yaraşır bir biçimde kullanacağız.

Türkiye’nin Güvenliği Enerji Koridorlarından Geçmektedir!

Yıllardır düşündüğümüz ve sorguladığımız sınırın öbür tarafında var da burada neden yok dediğimiz petrol, doğalgaz gibi kaynakları Türkiye bulup çıkardığından “demedik laf bırakmayanlar” sırf iktidar karşıtlığından hazmedemeyip algı yaratmaya çalışanlar elbette doğal zenginliklerimizi kullanmayı da içine sindiremeyecektir.

İçerde bunlar olduğu gibi dışarda da Mavi Vatan’a Seville haritası ile başta Yunanistan olmak üzere AB ve ABD yanına aldığı diğer ülkelerle Türkiye’yi özellikle Akdeniz ve Adalar Denizi’nde Antalya körfezine hapsetmek istemekte doğalgaz kaynaklarıyla buluşmasını engellemeye çalışmaktadır.

Şimdi burada sormak gerekir içerde buna karşı çıkan veya petrol, doğalgaz bulunup kullanıma sokulduğunda manipülasyon yapmaya çalışanlar arasında ne gibi bir fark bulunmaktadır? Her ikisi de ülkemizin hasmı Türklüğü çekemeyen ve sindiremeyen şer odaklardır!

Ülkemizin cari açığında en önemli kalemi enerji giderleri oluşturmaktadır. Enerjide kendi kendine yeten bir Türkiye ekonomide de rahat bir konuma gelecek Lider Ülke Türkiye yolunda daha emin adımlarla ilerleyecektir.

Bölgesel ve küresel krizler göstermiştir ki yaşanabilecek her duruma karşı tedbirli olmak elzemdir. Özellikle enerjide yaşadığımız sıkıntı göz önünde bulundurulduğunda burada kaynak çeşitlendirmesi ve kendi kaynaklarımızı artırma yönünde girişimler artarak devam edecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu