Sağlık

Vali Tekbıyıkoğlu Huzurköy Yatılı Rehabilitasyon Merkezini Tanıttı

Samsun Valisi Doç.Dr. Zülkif Dağlı, Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’nu makamında ziyaret etti. Valilik şeref defterini imzalayan Vali Dağlı’ya madde bağımlılığı ile mücadele kapsamında Valiliğimiz himayelerinde yürütülen Huzurköy Yatılı Rehabilitasyon Merkezimizin faaliyetleri tanıtıldı.

 

Merkezimizdeki meyve bahçeleri, çini atölyesi, sanat atölyesi, iş atölyesi ve motor atölyesinde Yatılı Rehabilitasyon Merkezimizden faydalanan bireyler tarafından üretilen ürünler hakkında bilgi verildi.

Vali Tekbıyıkoğlu, tesisten faydalanan bireylerin rehabilitasyon süreci içerisinde, psiko-sosyal tedavilerinin yanında ilgili meslek eğitmenleri tarafından verilecek eğitimler ile yeterli mesleki bilgi ve beceri kazanmaları sağlanarak istihdam edilebilirlikleri artırılacağına değindi.

Tesisimizde bulunan resim atölyesi, kuaför atölyesi, kitap okuma alanı, spor salonunun ve saunanın yerinde incelenmesi sonrası tesis ile ilgili İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş tarafından sunum yapıldı.

Program sona erdikten sonra Vali Tekbıyıkoğlu, Rehabilitasyon Merkezimizdeki bireylerle öğlen yemeği yiyerek, hasbihal etti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu