ManşetEğitim

Kırıkkale’de Matematik Seferberliği

Kırıkkale’de “Matematik Seferberliğine” katkı sağlaması amacıyla Kırıkkale Üniversitesi (KKÜ) Eğitim Fakültesinin desteğiyle Bahşılı Barbaros İlkokulunda “Matematiği anlamak, hayatı anlamaktır’ anlayışı ile öğrencilerin hem akademik hayatına hem de yaşam boyu öğrenmelerine katkı sağlamak amacıyla  ‘Matematik Koridoru Projesi’ hayata geçirildi.

Okulun koridorundaki duvarlara rakamlar, sayılar, geometrik şekiller, formüller ve çeşitli problem görselleri yazılarak hızlı, kalıcı ve keyifli öğrenmenin amaçlandığı Matematik Koridoru Projesi öğrenciler için keyifli ve eğlenceli hale getirildi.

Açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fedai Akın  ve koridorun danışman hocası Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veli Toptaş’ın yaptığı proje, öğrencilerin 21. Yüzyıl  becerilerinden olan problem çözme, akıl yürütme ve ilişkilendirme gibi becerilerin geliştirilmesine katkı sağlayacak ve bakanlığın başlatmış olduğu matematik seferberliğine  katkı sağlaması açısından iyi bir örnek teşkil ediyor.

KKÜ Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü Başkanı Prof. Dr. Veli Toptaş, yaptığı açıklamada, “Matematiği anlamak, hayatı anlamaktır” anlayışıyla üniversite öğrencileriyle uygulamayı hayata geçirdiklerini söyledi.

Millî Eğitim Müdürü Telefoncu da, eğitimin tüm kademelerinde matematiğin hayat için vazgeçilmez olduğunu, aslında yaşamın kodlarının matematik okuryazarlığı artırıldığı zaman çok daha kolay bir şekilde öğrenilebileceğini öğrencilere göstermek istediklerinin belirtti.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu