ManşetGüncel

Hatalı Uygulamalarınızdan Vazgeçin

Keskin ilçemizde faaliyet gösteren dört zincir market varken beşinci zincir market açma çalışmalarını yerel esnafımızla birlikte kaygıyla takip ediyoruz.

Ekonomik krizin giderek de

rinleştiği, enflasyon ve hayat pahalılığının her geçen gün arttığı ülkemizde bakkalından, manavına; kasabından konfeksiyoncusuna kadar esnafımızın birbir güçlükle ayakta kalmaya çalıştığı bu günlerde Keskin’imizde her geçen gün sayıları hızla artan zincir marketlerin yerel esnafımıza nefes aldırmadığı ortadadır. Bu durumda yerel esnafımızın desteklenmesi gerekirken tam tersi yapılarak zincir marketlerin sayısının hızla artmasına izin vermek son derece sorumsuz bir davranıştır.

Bir dönem bölgemizde ticaretin merkezi konumunda olan, tarihiyle kültürüyle marka ilçemiz Keskin, maalesef bu plansız uygulamalar ve yanlış yönetimler sebebiyle hızla küçülmeye, göç vermeye devam etmektedir.

Ayrıca Keskin ilçe merkezimizde kamu kurumumuza ait olan bir yerin işlevi dışında bir zincir markete kiraya verilmesi doğru olmayacaktır. Bu konuda yöneticilerimiz duyarlı davranmalı kamu kurumlarına ait olan ve yerel halkımıza hizmet veren binalar amaçları dışında kullanılmamalıdır.

Bu haksız uygulamadan biran evvel vazgeçilmezse Keskin ilçemizde esnafımız daha da zor günler geçirecek, Keskin’ imiz hızla göç vermeye devam edecektir.

Yetkililere buradan sesleniyoruz. Hatalı uygulamalarınızdan vazgeçin, Keskin’ in kaderi ile oynamayın, yerel esnafımıza sahip çıkın diyoruz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu