Ekonomi

Dolu Yağışı Ekili Alanlara Büyük Zarar Verdi

Dolu ekili alanlara zarar verdi

Önceki gün etkili olan şiddetli yağış Keskin ilçesinde ekili alanlarda tahribata neden oldu. Yağmurla birlikte yağan dolu yağışı Keskin ilçesine bağlı Burak ve Cinali Köylerindeki hububat etili arazilere zarar verdi. 

DOLU BEYAZ ÖRTÜLER OLUŞTURDU  

Son birkaç gündür Kırıkkale genelinde yaşanan şiddetli yağışlar beraberinde tahribatları da getirdi. Özellikle dolu yağışının ekili alanlara zarar verdiği gözlendi. Dolu yağışının Keskin ve Delice ilçelerinde bazı bölgelerde etkili olduğu gözlendi. Dolu yağışı Delice ilçesinde bağlara zarar verirken, Keskin ilçe merkezi ve ilçeye bağlı Cinali ve Barak köylerinde hububat ekili alanlarda zarara neden oldu.  

İNCELEMELERDE BULUNDULAR 

Ekiplerle birlikte incelemelere katılan Keskin Ak Parti İlçe Başkanı Ekmel Cönger “Keskin ilçemizde 04.06.2022 akşam saatlerinde yağan yağmur ve dolu Barak Cinali Ve Cezaevi yanındaki arazilerimizde afete neden olmuştur. Muhtarlarımızla araziye beraber inceleme yaptık. Milletvekilimiz Ramazan Can İl başkanımız Mustafa Kaplan beyle görüşme yaparak konuyu ilettik. Can ve Kaplan Devletimizin çiftçilerin yanında olacaklarını belirttiler. Tüm çiftçilerimize geçmiş olsun” diye konuştu. HABER: Şeyma Fidan    

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu