Güncel

5 Adımda Güvenli Trafik” uygulaması

Kırıkkale’de “Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik” uygulaması
Kırıkkale’de Vali Bülent Tekbıyıkoğlu’nun da katıldığı Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında durdurulan sürücüler, trafik kuralları konusunda uyarıldı. Araçlarda emniyet kemeri kullanmayan ya da hatalı kullanan yolcular ile ön koltukta yaşı küçük yolcu taşıyan sürücülere de uyarılarda bulunuldu.

7-13 Mayıs Trafik Haftası nedeniyle yurt genelinde olduğu gibi Kırıkkale kent genelinde de ‘Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik’ etkinliği düzenlendi.
Etkinliklerin ilk gününde Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve beraberinde Emniyet Müdürü Fahri Bulut, Jandarma Alay Komutanı Albay Barış Cücen ve diğer yetkililer tarafından 43 ilin bağlantı noktasındaki polis kontrol noktasında uygulama yapıldı.
Güzergahtan geçen araçlar bir bir durdurularak Vali Tekbıyıkoğlu tarafından haftanın önemi ve trafik kuralları konusunda durdurulan araç sürücülerine ve araçlardaki yolculara bilgiler verildi.
Vali Tekbıyıkoğlu durdurulan bir araçta yanlış kullanılan emniyet kemeri ve bir yolcunun kucağında küçük yaşta bir bebeği görünce uyarılarda bulunarak annenin ön koltuktan arka koltuğa geçmesini sağladı ve arka koltukta da yolculuk yapanların emniyet kemeri kullanmaları gerektiğini hatırlattı.
Her sürücünün aynı zamanda birer yaya olduğuna dikkat çeken Tekbıyıkoğlu, sürücü ve yolculara trafik kurallarına harfiyen uyulması gerektiğini belirtti.
Uygulama sonrasından açıklamalarda bulunan Tekbıyıkoğlu, “Bugün bayram trafiğinin, dönüş trafiğinin hala canlı olduğu Kırıkkale-Ankara güzergahının kontrol noktasındayız. Emniyet kontrol noktasındayız. Biraz önce sürücülerimizin bazılarını durdurduk ve hafta hakkında farkındalık oluşturucu bilgiler verdik ve trafik güvenliğinin ne kadar önemli olduğu hakkında kendilerini bilgilendirme, ufak tefek eksiklikleri olanların da eksikleri giderme yönünde telkinlerde ve önerilerde bulunduk. Bu seneki trafik güvenliği haftamızın önceliği yayalar. Yayaların bilhassa trafik işaretçilerine ve trafik işaretlerine riayet etmeleri, yaya geçidini ve üst geçitleri kullanmaları ve aynı zamanda kendileri ile trafik arasına girebilecek cep telefonu gibi, kulaklık gibi herhangi bir müzik çalar gibi enstrümanları trafiğe, yola çıktıkları zaman kullanmamalarını önemsediğimizi ifade ettik.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu