Ajans Kale

Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım’dan Açıklama

Başkan Yıldırım dün Keskin ilçesinde yaşanan yol kapatma eylemi olayı sonrasında sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Kamuoyuna Duyuru;​

​28.08.2023 Pazartesi günü İlçemizde meydana gelen bir olaydan dolayı açıklama yapma gereği doğmuştur.

​Öncelikle İlçemizde 25.08.2023 tarihinde meydana gelen bir trafik kazası sonucu bir evladımızı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhuma Allah’ tan rahmet ailesine baş sağlığı ve sabır diliyorum.

​Meydana gelen kaza sonrası kurumumuz haksız bazı ithamlara maruz kaldı. Kazanın meydana geldiği bölge Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluk alanında olduğundan Belediyemizin bu alana alt veya üst geçit yapma yetkisi yoktur. Ancak Belediye olarak konunun takipçisi olacak ve yaya geçidi yapılması için girişimlerimizi sürdüreceğiz.

​Ayrıca İlçemizde devam eden doğalgaz çalışması nedeni ile su hatlarında arızalar meydana gelmektedir. Meydana gelen arızalar en kısa sürede tamir edilerek İlçemize su verilmektedir.

​İlçemiz için bir değer olarak gördüğümüz bölge halkının gerek istihdam gerekse altyapı ve üst yapı olarak hep yanlarında olduk, bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz.

​Acı hepimizin acısı. Bu acı üzerinden siyasi rant elde etmeye çalışanlara itibar edilmemesini özellikle rica ediyorum.

​Bir kez daha kaybettiğimiz evladımıza Allah’ tan rahmet ailesine baş sağlığı ve sabır diliyorum.
Kamuoyuna Saygılarımızla duyurulur.

Exit mobile version